maly turnieje
I MEMORIAŁ MATEUSZA PODLIPSKIEGO
W przeszłości kilka razy braliśmy udział w turniejach organizowanych przez Mateusza w Górzycy. Tym razem też nie mogło nas zabraknąć. Przyjechaliśmy zagrać dla Niego i uczcić Jego pamięć. Wynik nie był najważniejszy, ale jak zawsze chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony.
Wcześniej gościliśmy w Górzycy na turniejach oldbojów. Ten memoriał zorganizowany został dla drużyn amatorskich i już na starcie było wiadomo, że tym razem łatwo nie będzie. I nie było. Turniej jednak rozpoczęliśmy fantastycznie i pokonaliśmy przeciwnika różnicą dwóch bramek. W drugim meczu na przeciwko wyszła młodzież, ale nie daliśmy się im pokonać. Nie strzeliliśmy im gola i tym samym zdobyliśmy czwarty punkt w rozgrywkach. W następnych meczach nastąpiła obniżka formy i spadek sił. W wyniku tych czynników przegraliśmy dwa kolejne mecze. Tak więc grupowe zmagania zakończyliśmy na III miejscu. W meczu o V miejsce prowadziliśmy, ale nie udało się utrzymać tej przewagi i "Młodziki" z Górzycy w końcówce doprowadzili do remisu. A że serię rzutów karnych strzelali bezbłędnie, to zabrali nam piąte miejsce.
W naszej drużynie dało się zauważyć braki kondycyjne i taktyczne. Poza tym, mieliśmy za mało zmienników. Przy szybciej biegającej i trenującej młodzieży, młodszej od nas o jakieś 10-25 lat, nie mogliśmy być równorzędnym przeciwnikiem. Chociaż doświadczenie, jakie posiadamy, pozwoliło nam sprowokować przeciwników i oni musieli się napocić, by z nami wygrać. I jak pokazują wyniki, nie każdy zespół dał nam radę. Co doświadczenie, to doświadczenie.
Na memoriale zagraliśmy w takim składzie: Stembal, Lupi, Cinek, Dafi, Pałka, Sokół, Dziubek, Grzeniu, Norbi i Maksiu jako kierownik drużyny. A naszego Stembala uznano za najlepszego bramkarza turnieju.
Wyniki
oldBOYS - Sellnet Rzepin 2:0 (Dziubek, Grzeniu)
oldBOYS - Słodziaki Górzyca 0:0
Odra Górzyca - oldBOYS 4:0
oldBOYS - Jenson Logistics Słubice 1:3 (Norbi)
o V miejsce
oldBOYS - Młodziki Górzyca 1:1 karne 2:3 (Lupi)