maly turnieje
ŻABA + KASZEL = MEDAL
Sokół, Oleś, Grzeniu, Pałka, Piodi, Lupi i Żaba 19 sierpnia 2017r. wystąpili w turnieju oldbojów o puchar Wójta Gminy Górzyca. To trzecia wizyta w historii oldBOYS-ów w tym miejscu. Czy i tym razem wygrali?

Pierwszy mecz zagraliśmy z oldbojami Pogoń Lech Świebodzin. Do tej pory z nimi mieliśmy tylko kontakt telefoniczny, ale nigdy nie udało nam się zmierzyć bezpośrednio na boisku. Tutaj, za sprawą kaszlącego Żaby, ugraliśmy remis, a w doliczonym czasie gry zagotowało się pod bramką przeciwnika. Całe zajście nie było miłe i nie było potrzebne. Po raz kolejny jednak pokazaliśmy, że jesteśmy DRUŻYNĄ nie tylko na boisku. I jeśli ktoś jednemu z nas nadepnie na odcisk, to pozostali wstawią się za nim bez wahania.

W drugim meczu ograli nas koledzy z Witnicy. Znowu!!! I nie usprawiedliwia nas fakt, że z początku mieliśmy lekką przewagę i raz trafiliśmy w poprzeczkę, a raz w słupek. Graliśmy fatalnie i przegraliśmy zasłużenie. Browary rozklepali nas jak młodych i nawet Sokół nie mógł temu zaradzić. Tylko kaszlącemu Żabie udało się strzelić gola.

Odbudowaliśmy się w meczu nr 3. Grając z gospodarzami nastrzelaliśmy im 13 bramek, a prym w tym wiedli Lupi i jak zwykle, "szczekająca" Żaba. To był mecz bez historii, ale… należy odnotować wspaniałe i dokładne zagrania Grzenia, dzięki któremu odnieśliśmy tak wysokie zwycięstwo. Na 13 goli, Grzeniu asystował aż przy 8 i sam strzelił 2.

Wygrana w ostatnim meczu dawała nam miejsce na podium, ale czy 2 czy 3, zależeć miało jeszcze od Świebodzina. My swoje zrobiliśmy, bo pokonaliśmy Koronę Borek bez większych problemów. Pierwsze dwa gole strzelił Żaba, który w tym meczu już nie kaszlał tylko wypluwał płuca. Dotrwał jednak do końca turnieju i w nagrodę odebrał statuetkę za króla strzelców. Był autorem 9 trafień. Świebodzin nie dał rady wysoko wygrać z Borkiem i zajęlismy drugie miejsce.

Wyniki:
KORONA BOREK – CZARNI BROWAR OLDBOY’S WITNICA 2:3
OLDBOYS SŁUBICE – POGOŃ LECH ŚWIEBODZIN 1:1 (Żaba)
WITNICA – SŁUBICE 3:1 (Żaba)
ODRA GÓRZYCA – BOREK 2:3
SŁUBICE – GÓRZYCA 13:3 (Żaba 5, Lupi 4, Grzeniu 2, Oleś 1, Piodi 1)
ŚWIEBODZIN – WITNICA 0:3
GÓRZYCA – ŚWIEBODZIN 2:8
BOREK – SŁUBICE 1:4 (Żaba 2, Lupi 2)
ŚWIEBODZIN – BOREK 3:1
WITNICA – GÓRZYCA 6:0
Kolejność:
1. Witnica 12 pkt 15:3
2. Słubice 7 pkt 19:8
3. Świebodzin 7 pkt 12:7
4. Borek 3 pkt 7:12
5. Górzyca 0 pkt 7:30