maly turniejeMIKOŁAJKI NR 7
W sobotę 10 grudnia 2016r. po raz siódmy zorganizowaliśmy Mikołajkowy turniej oldbojów. Tym razem w 6-zespołowym składzie. Obok starych znajomych, na parkiecie pojawiły się dwie nowe ekipy: ZKS Stilon Gorzów oraz ZUWŚ Słubice.
W składzie: Topek, Górek, Burak, Stawik, Bobik, Pałka, Oleś, Grzeniu i Moses nie zachwyciliśmy. Wygraliśmy tylko jeden mecz i dwukrotnie złapaliśmy remis i porażkę. Na nic się zdało poświęcenie Bobika, który w meczu z Sulęcinem interweniował tak ofiarnie, że uszkodził sobie kolano. Ucierpiał też słupek bramki, ale to Bobik dłużej się zwijał z bólu. I gdyby w ten sposób zagrali wszyscy wyniki meczów byłyby inne. Nie można jednak nam zarzucić braku zaangażowania i pomysłowości w rozgrywaniu akcji. Tych mieliśmy sporo, ale zabrakło skuteczności. Kulminacja nieskuteczności wybuchła w ostatnim meczu z ZUWŚ, gdzie grając praktycznie na jedną bramkę, ani razu nie udało się zaskoczyć ich bramkarza. Były strzały w słupek, w bramkarza i minimalnie niecelne. Za to, skutecznością prawie stuprocentową popisali się wodociągowcy. Z trzech sytuacji wykorzystali dwie i wygrywając mecz zadziwili wszystkich uczestników zawodów.
Turniej wygrali panowie z Sulęcina, którzy przegrali tylko z… nami. Ten wynik można uznać jako wypadek przy pracy, bo grali naprawdę widowiskowo i skutecznie. Na drugim miejscu uplasowali się witniczanie, którzy podium zapewnili sobie po zwycięstwie nad Stilonem w swoim ostatnim meczu. Obie drużyny walczyły dzielnie i ostro, a zwycięzca miał zabrać wszystko. Stilon kontrolował mecz, a prowadząc 1:0 już był w ogródku. Niestety, szybka kontra Browaru, a potem strzał w samo okienko, nie pozwoliły im przywitać się z gąską. Trzecie miejsce wywalczyli oldboje ze Skwierzyny. Właściwie to miejsce (w prezencie) podarowaliśmy im my. W końcu był to turniej mikołajkowy.
Indywidualnie prezentami obdarowani zostali panowie: Paweł Krauze ze Skwierzyny - za najwięcej strzelonych bramek, Piotr Gąsiorek z Sulęcina za najmniej puszczonych goli oraz Roman Gasiewicz z ZUWŚ Słubice za najfajniejszego wąsa. A propos wąsa, kilku z oldBOYS-ów w listopadzie nosiło go pod nosem, by wspierać kampanię MOVEMBER, o której pisaliśmy we wcześniejszych postach.
Inne prezenty w formie ciasta i gorących napojów rozdawały nasze żony, którym należą się po raz kolejny gorące brawa i serdeczne podziękowania. Podziękowania należy złożyć także właścicielom i kucharzom Hotelu HORDA, którzy sprezentowali ogromny gar przepysznej grochówki i pełne miski sałatek. Przy podziękowaniach nie można pominąć pani dyrektor Gimnazjum nr 1, dzięki której udostępniono obiekt. Szczególne podziękowania należą się pracownikom szkoły, którzy doskonale przygotowali szatnie i pilnowali porządku. Na koniec, za prezenty w postaci pucharów i statuetek dziękujemy panu Tomaszowi Ciszewiczowi - burmistrzowi Słubic.
Fotorelacja z turnieju zamieszczona jest na stronie ZKS Stilon Gorzów, a można ją podejrzeć tutaj.
wyniki:
SULĘCIN – ZKS STILON GORZÓW 1:0
JANAX SKWIERZYNA – OLDBOYS SŁUBICE 2:0
CZARNI BROWAR WITNICA – ZUWŚ SŁUBICE 1:0
OLDBOYS – SULĘCIN 3:1 (Moses, Grzeniu, Górek)
STILON – ZUWŚ 1:0
JANAX – WITNICA 0:1
SULĘCIN – ZUWŚ 3:0
OLDBOYS – WITNICA 0:0
STILON – JANAX 2:2
SULĘCIN – WITNICA 2:0
ZUWŚ – JANAX 0:1
OLDBOYS – STILON 0:0
JANAX – SULĘCIN 0:3
WITNICA – STILON 2:1
ZUWŚ – OLDBOYS 2:0