maly turnieje
W SULĘCINIE NA V
W turnieju zorganizowanym przez oldbojów z Sulęcina zajęliśmy piąte miejsce. Na sześć zespołów. Nie jest to jakieś poważne osiągnięcie, ale ... przy odrobinie szczęścia bylibyśmy wyżej. Jednak tłumaczyć się nie wypada. Gramy dalej.
Do Sulęcina pojechaliśmy po rocznej przerwie, bo miasto z barankiem w herbie przez długi czas remontowało halę. Opłaciło się, bo hala jest teraz piękna i pachnie nowością. Nam ten remont na dobre nie wyszedł. Na starej hali osiągaliśmy lepsze wyniki, ale w przyszłym roku już nas nowy wystrój nie zaskoczy i wynik poprawimy.
Pierwszy mecz zagraliśmy z pierwszym zespołem gospodarzy i zagraliśmy na zero, tylko że z przodu. Nie daliśmy rady strzelić gola, choć sytuacji było wiele. W drugim meczu było już lepiej i choć męczyliśmy się okropnie, to Pałka zdobył zwycięskiego gola w kóncówce spotkania. Ekipa Piotra próbowała pokonać nas w trzecim meczu. Ku zaskoczeniu wszystkich, nie udało im się. Owszem, jako pierwsi strzelili gola, ale niezawodny Pałka wyrównał pięknym lobem z połowy boiska. Kolejny występ naszego zespołu nie przyniósł rozstrzygnięcia, a nawet nie zaprezentował bramkowych efektów, co spowodowało, że remis z Lubniewicami stał się faktem. Za to mecz ostatni z drugim składem Sulęcina był zacny. Turniej zbliżał się do kónca i w czołówce było ciasno. Każdy zespół jeszcze mógł odwrócić swoje losy w zawodach. Również i my. Przy wygranej wchodziliśmy na podium, nawet na drugie miejsce. I z takim założeniem wyszliśmy na ostatni nasz mecz. Tym razem sprawy w swoje... nogi wziął Grzeniu i po indywidualnej akcji pokonał miejscowego bramkarza. Sprawy w swoje... gwizdki wzięli też sędziowie, którzy podgwizdywali pod gospodarzy. Taki jest jednak niepisany przywilej gospodarzy, choć nie w duchu fair-play. Trudno! Grać trzeba umieć w każdych warunkach. Broniliśmy się skutecznie do momentu, kiedy na minutę z boiska został wyproszony Łazi. Radość, jaką pokazał po czystym wybiciu piłki napastnikowi, nie spodobała się sędziemu. Nie udało się nam wybronić w grze w osłabieniu, a rozpaczliwy strzał z zerowego kąta pozwolił gospodarzom wyrównać stan meczu.
wyniki:
oldBOYS - Sulęcin I 0:1
Długoszyn - oldBOYS 0:1 (Pałka)
Ekipa Piotra - oldBOYS 1:1 (Pałka)
oldBOYS - Lubniewice 0:0
oldBOYS - Sulęcin II 1:1 (Grzeniu)
Skład: Topek, Znaju, Łazi, Dafi, Lupi, Pałka, Grzeniu, Oleś