maly turniejeTURNIEJ MIKOŁAJKOWY W CYBINCE
Turniejem w Cybince rozpoczęliśmy sezon imprez halowych. Niestety, nie poszło najlepiej i zajęliśmy miejsce piąte (w grupie). Potem graliśmy o miejsce dziewiąte i po zwycięstwie z Policją zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu ósmym.
Ostatecznie, biorąc pod uwagę tylko oldbojów, zajęliśmy miejsce drugie. Trochę to zagmatwane, ale przy odrobinie wysiłku, można wszystko zrozumieć.
W turnieju wzięło udział 10 zespołów. Były drużyny ligowe: juniorskie i seniorskie, a także bardzo seniorskie czyli olbojowe. My trafiliśmy do grupy B, w której mierzyliśmy się z Perłą Cybinka, Zorzą Grzmiąca, Rotrans-em Cybinka i Polesiem Białków. Dobrych wyników nie osiągnęliśmy, ale co nieco zamieszaliśmy. Ważne, że dobrze się bawiliśmy i zdrowi wróciliśmy do rodzin.
Żeby wyjaśnić zamieszanie z zajętymi przez nas miejscami, trzeba przejść się po grupie A. Otóż, w jednym z ostatnich meczów w tamtej grupie, drużyna SKP Słubice postanowiła zadrwić sobie z wszystkich obecnych na turnieju. Prowadząc 2:0 z Orkanem Długoszyn, wpadli na pomysł, żeby zremisować mecz i tym samym zająć "wygodniejsze" miejsce w tabeli. Zrobili to jednak tak nieudolnie i w stylu nie do przyjęcia przez pozostałe drużyny. Organizator, z pomocą kapitanów wszystkich ekip, zweryfikował ten mecz jako walkower dla Orkana. Z taką weryfikacją kapitan SKP się nie chciał zgodzić i wycofał zespół z rozgrywek. I w taki oto sposób byliśmy o jedno miejsce wyżej.
Drugie miejsce wśród oldbojów przypadło nam tylko dlatego, że nie było nam dane rozegrać meczu z Długoszynem. A że w całym turnieju byli wyżej od nas, to musieli wygrać klasyfikację oldbojów. W szatni, bo dzieliliśmy ją wspólnie, wyjaśniliśmy jednak sobie wszystko. A po rozdaniu pucharów, gratulacji i pochwał nie było końca.
Reprezentacja wyglądała następująco: Pałka, Oleś, Daro, Podhaj, Moses, Bercika sąsiad (Kwasek) i Górka syn.
Wyniki:
Perła Cybinka - oldBOYS 1:0
oldBOYS - Zorza Grzmiąca 1:4 (Kwasek)
Rotrans Cybinka - oldBOYS 3:1 (Moses)
oldBOYS - Polesie Białków 3:1 (Kwasek 2, Górek)
Policja - oldBOYS 1:1 - karne 1:2 (Kwasek - Daro, Oleś)